Prečo Iris ? Iris je v gréckej mytológii bohyňa dúhy, symbol nádeje a prísľubu, že prídu lepšie časy. Iris mala dovolené vstupovať aj do podsvetia a na Olymp prinášať posvätnú vodu z rieky. Starala sa o unavených, kŕmila ich a podávala im nápoje. Ľudia k nej utekali v bolestiach, modlili sa k nej v nádeji za skoré utíšenie všetkého zlého. V mýtoch sa uvádza, že okrem iného odviedla zranenú Afroditu z bojov pred bránami mesta Trója. Na príkaz Héry odstrihla zomierajúcej Didó kader a tak vyslobodila jej dušu z tela. Keďže v gréckej mytológii duša z tela vystupuje cez oči, pomenovanie po Iris dostala dúhovka oka.

Nezisková organizácia Iris zariadenie pre seniorov (ZpS) a zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS) je zariadením, ktoré má za cieľ napĺňať poslanie bohyne Iris, riešiť nepriaznivú sociálnu situáciu občanov s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP).
Poskytujeme komplexnú individuálnu opatrovateľskú – ošetrovateľskú a lekársku starostlivosť.

Sme organizácia s dlhoročnou tradíciou, ale napriek tomu sa nebojíme modernizácie a nových technológií.

Chceme byť organizáciou prospešnou pre Vašich najbližších a pre Vás, k čomu nám pomáhajú naši sponzori a dobrovoľníci. K našim klientom prechovávame mimoriadnu úctu, k ich požiadavkám pristupujeme s najvyššou vážnosťou a rešpektom, aby sa cítili u nás ako doma a snažíme sa vyhovieť ich individuálnym požiadavkám. Navštívte nás, určite nebudete čas, ktorý u nás strávite, považovať za stratený.